Čejky si samy hnízdo neochrání

Úvodní stránka/Aktuality, Nezařazené/Čejky si samy hnízdo neochrání

Vyhlašujeme sbírku na ochranu hnízd čejky chocholaté. Pomoz Záchranné stanici pro živočichy Vlašim chránit jejich hnízda. Jarní zemědělské práce snížily za poslední roky početní stavy tohoto druhu o 70 %. Bez monitoringu a označení hnízd rozjezdí zemědělské stroje nenápadná vajíčka nebo již vylíhlá mláďata. Čejka to sama nedá. Přispěj na ochranu jejich mláďat.

Čejky patří mezi naše nejzajímavější a také nejohroženější ptáky. Jen za posledních dvacet let jejich početnost poklesla o neuvěřitelných 70%! Z některých oblastí Česka zcela vymizely. Hnízda čejek chocholatých ohrožují jarní zemědělské práce na polích. Každoročně jsou desítky hnízd s vejci nebo mláďaty zničena.  ČSOP Vlašim každoročně mapuje a ochrání kolem 30 hnízd čejek na Podblanicku. Letos se nám bohužel na tuto činnost nepodařilo získat dotaci a proto vyhlašujeme sbírku. Z nasbíraných peněz budeme vyhledávat hnízda v polích, hnízda označíme a domluvíme se se zemědělci, na jejichž polích čejky hnízdí, na odložení prací na konkrétních lokalitách, budeme kontrolovat stav hnízd, kroužkovat a evidovat mláďata. Zaplatíme pohonné hmoty, pořídíme monitorovací zařízení a materiál na označení hnízd.
Každý, kdo přispěje částkou vyšší než 5 000,- získá jako poděkování tričko Ochránce čejek chocholatých. S podporou neváhej, čejky už jsou za pár týdnů tady!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2021-02-09T19:13:58+01:009. 02. 2021|
Přejít nahoru