Chci pomáhat

Chci pomáhat2023-06-09T07:57:15+02:00

Dobrovolnictví

ParaZOO byla otevřena 2. 6. 2012 v zahradě Podblanického ekocentra Českého svazu ochránců přírody v centru Vlašimi. Zde od r. 1994 sídlila Záchranná stanice pro živočichy. Po dokončení výstavby nového léčebného areálu u obce Pavlovice byla léčebná část stanice oddělena a zahrada byla zrekonstruována výhradně k expozičním a vzdělávacím účelům a přejmenována na paraZOO.

Aktuálně potřebujeme

Blíží se sezóna mláďat a momentálně sháníme jednorázové přebalovací podložky, dětské pleny látkové i jednorázové, nevyužité klece a boxy po vašich mazlíčcích, papírové utěrky, deky a ručníky.

Materiál můžete zanechat v paraZOO ve Vlašimi nebo poslat na naši adresu paraZOO Vlašim, Pláteníkova 264, 258 01 Vlašim.

Nebo se s námi dohodněte na jiné formě předání na našem pohotovostním telefonu 777 800 460. Děkujeme, že fandíte naší práci:)

   

Adopce

Vážení učitelé,
i v letošním školním roce je možné objednávat si výukové programy v Podblanickém ekocentru.

Jak si mohou školy objednat naše výukové programy
Výukové programy lze objednávat telefonicky na číslech  317 845 169. Přehled jednotlivých programů s anotacemi je níže v textu. U každého programu je stanovena jeho pevná délka a cena, která se odvíjí od délky programu, náročnosti přípravy a materiálu.

Místo: Výukové programy probíhají v areálu Podblanického ekocentra ČSOP Vlašim, Pláteníkova 264 (naproti Vlašimské bráně) nebo v terénu. Do ekocentra je potřeba vzít si přezůvky.

Doba trvání: Každý program má pevně stanovenou dobu trvání. Programy nelze krátit, prosíme, abyste respektovali plánovanou délku programu – zkracování programu je vždy na úkor jeho kvality.

Počet účastníků: Optimální počet účastníků je 20, maximální možný počet je 30. Minimální počet účastníků je 15, v případě nižšího počtu žáků je celková cena za program stanovena, jako kdyby žáků bylo patnáct.

DMS

Ing. Petr Švingr
vedoucí
602 665 410
petr.svingr@csop.cz

Ing. Anna Dittrichová
ošetřovatelka
774 716 775
anna.dittrichova@csop.cz

Jaroslav Svačina
ošetřovatel
775 055 717
jaroslav.svacina@csop.cz

Dárky z e-shopu

Záchranná stanice pro živočichy ČSOP Vlašim je členem Národní sítě záchranných stanic, v rámci které zajišťuje péči o volně žijící živočichy na území obcí s rozšířenou působností Benešov, Čáslav, Humpolec, Kutná Hora, Pacov, Pelhřimov, Říčany a Vlašim

paraZOO pomáhá

Záchranná stanice pro živočichy ČSOP Vlašim je členem Národní sítě záchranných stanic, v rámci které zajišťuje péči o volně žijící živočichy na území obcí s rozšířenou působností Benešov, Čáslav, Humpolec, Kutná Hora, Pacov, Pelhřimov, Říčany a Vlašim

Přejít nahoru