Záchranná stanice – kdo jsme

Záchranná stanice – kdo jsme2023-06-09T09:19:19+02:00

Naše hlavní poslání spočívá v pomoci zraněným a jinak handicapovaným volně žijícím živočichům. Umožňujeme jim vyléčení a navracíme je zpět do volné přírody.

„Nechť jsme oporou zvířat, potřebují-li pomoc. Každá bytost v nouzi má stejné právo na ochranu.“
František z Assisi (1182–1226), katolický světec a zakladatel františkánského řádu.

Pohotovostní telefon pro nahlášení nálezu zraněného živočicha

V době mezi 20:00–08:00 posílejte SMS, ozveme se Vám.

777 800 460

Využít můžete také síť odběrných míst. 

O  činnosti Záchranné stanice

Našim největším a zároveň nejdůležitějším cílem je pomoc zraněným a jinak handicapovaným volně žijícím živočichům. Ve spolupráci s veterinárními lékaři zajišťujeme odbornou pomoc. Vyléčeným zvířatům dáváme druhou šanci pro život na svobodě.

Pečujeme také o prokazatelně osiřelá mláďata savců a ptáků, realizujeme záchranné transfery živočichů z ohrožených nebo narušených biotopů (především škeblí a raků). Na vybraných lokalitách zajišťujeme bezpečný přechod obojživelníků při jarní migraci na rušných silničních komunikacích.

Důležitou součástí naší činnosti je poskytování ekoporadenství v oblasti ochrany živočichů, ekovýchova a osvěta veřejnosti.

Stanice byla založena v roce 1994 Českým svazem ochránců přírody Vlašim. V roce 2011 byla vybudovaná nová, veřejnosti nepřístupná, léčebná část stanice nedaleko obce Pavlovice, jejíž součástí je i veterinární ordinace. Prostory staré stanice v centru Vlašimi po rekonstrukci slouží jako expoziční část pro veřejnost. ParaZoo se věnuje především osvětě. Informuje o životě nejrůznějších zástupců volně žijících živočichů Česka a přináší řadu důležitých informací o ochraně zvířat a způsobech, jak předcházet jejich zraňování.

Působnost Stanice

Záchranná stanice pro živočichy ČSOP Vlašim je členem Národní sítě záchranných stanic, v rámci které zajišťuje péči o volně žijící živočichy na území obcí s rozšířenou působností Benešov, Čáslav, Humpolec, Kutná Hora, Pacov, Pelhřimov, Říčany a Vlašim

Záchranářský tým

Ing. Petr Švingr
vedoucí
602 665 410
petr.svingr@csop.cz

Ing. Anna Dittrichová
ošetřovatelka
774 716 775
anna.dittrichova@csop.cz

Jaroslav Svačina
ošetřovatel
775 055 717
jaroslav.svacina@csop.cz

Veterinární lékaři

MVDr. Martina Simandlová, Ph.D.
veterinární lékařka
 605 731 140
 simandlovavet@seznam.cz

MVDr. Petra Petrů (Kratochvílová)
veterinární lékařka
 605 731 140

Veterinární ordinace vznikla jako součást léčebného areálu při ČSOP Vlašim. Jejím cílem je pomáhat jak volně žijícím živočichům, tak i vašim čtyřnohým přátelům a ptačím svěřencům. Veterinární služby a ordinační hodiny.

Kde nás najdete

Záchranná stanice pro volně žijící živočichy

Ekocentrum a paraZOO

Léčebný areál leží nedaleko obce Pavlovice. Cestou z Vlašimi směrem k D1 ji snadno najdete po odbočení vlevo, těsně před začátkem obce Pavlovice. Zraněné zvíře však můžete předat i v ekocentru.

paraZOO se nachází v zahradě Podblanického ekocentra, v centru Vlašimi, naproti zámku. Budovu snadno poznáte podle abstraktní kovové ptačí plastiky před vchodem. 

Adresa: Vlašim 1947

Adresa: Pláteníkova 264
              258 01 Vlašim

ghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhj

Adresa pro doručování písemností:
Pláteníkova 264
258 01 Vlašim
Tel./fax: 317 845 169, 317 845 965 (Ekocentrum)

Přejít nahoru