O záchranné stanici2021-04-09T17:46:57+02:00

O činnosti Záchranné stanice stanice pro živočichy Vlašim

Našim největším a zároveň nejdůležitějším cílem je pomoc zraněným a jinak handicapovaným volně žijícím živočichům. Ve spolupráci s veterinárními lékaři zajišťujeme odbornou pomoc. Vyléčeným zvířatům dáváme druhou šanci pro život na svobodě.

Pečujeme také o prokazatelně osiřelá mláďata savců a ptáků, realizujeme záchranné transfery živočichů z ohrožených nebo narušených biotopů (především škeblí a raků). Na vybraných lokalitách zajišťujeme bezpečný přechod obojživelníků při jarní migraci na rušných silničních komunikacích.

Důležitou součástí naší činnosti je poskytování ekoporadenství v oblasti ochrany živočichů, ekovýchova a osvěta veřejnosti.

Stanice byla založena v roce 1994 Českým svazem ochránců přírody Vlašim. V roce 2011 byla vybudovaná nová, veřejnosti nepřístupná, léčebná část stanice nedaleko obce Pavlovice, jejíž součástí je i veterinární ordinace. Prostory staré stanice v centru Vlašimi po rekonstrukci slouží jako expoziční část pro veřejnost. ParaZoo se věnuje především osvětě. Informuje o životě nejrůznějších zástupců volně žijících živočichů Česka a přináší řadu důležitých informací o ochraně zvířat a způsobech, jak předcházet jejich zraňování.

Přejít nahoru