Aktuality

Záchrana zraněného orla mořského z řeky Blanice

18.03. - Záchrana zraněného orla mořského z řeky Blanice

Souboj mezi dvěma orly mořskými nedaleko Louňovic pod Blaníkem se bohužel neobešel bez zranění. Jeden z nich po divokém boji spadl do řeky Blanice, odkud by s bez pomoci sám nedostal. Velké štěstí bylo, že celý souboj sledovali kolemjdoucí lidé, kteří kontaktovali záchrannou stanici pro zraněné živočichy Českého svazu ochránců přírody Vlašim.  Díky tomu je teď orel v péči profesionálů a pomalu se zotavuje.

 
Postav síť, zachráníš žábu!

11.03. - Postav síť, zachráníš žábu!

Nejen ptáci podnikají hromadné migrace. Na začátku jara můžete být svědky tahu obojživelníků, kdy se k rybníku či tůni přichází v průběhu několika málo dní pářit i několik set žab. Ty musí cestou překonávat různé překážky, například vozovku silnice. Aby se tah obojživelníků nezměnil v jejich masakr, snaží se ochránci přírody stavět na vytypovaných lokalitách záchytné bariéry.

 
Dopřejte divokým zvířatům klid

11.03. - Dopřejte divokým zvířatům klid

Zima téměř za námi, jaro ještě daleko. V Záchranné stanici pro zvířata ve Vlašimi nyní řeší nárůst případů vysílených zvířat. Zvláště býložravcům se tenčí podzimní zásoby podkožního tuku. Na mnohých se podepsaly také silné mrazy a sníh.

 
Plesnivé cukroví, zbytky vařených jídel, drátky. Takto tedy ne!

14.01. - Plesnivé cukroví, zbytky vařených jídel, drátky. Takto tedy ne!

Je skvělé, když lidé nemyslí pouze na sebe a chtějí pomáhat. Ne vždy je ale pomoc opravdovou pomocí. I o přikrmování divokých zvířat platí: Když už, tak pořádně.

 
Zimní období vybízí k přikrmování vodního ptactva, i zde však platí, že všeho moc škodí.

11.12. - Zimní období vybízí k přikrmování vodního ptactva, i zde však platí, že všeho moc škodí.

Počátek zimy vyvolává v lidech touhu po pomoci zvířatům ve volné přírodě. Procházka po přírodě s krmením vodního ptactva je od nepaměti velkou zábavou a lákadlem pro mnohé z nás. Je dobré vědět, že tímto počínáním mnohdy ptákům spíše ubližujeme, než pomáháme. Proč?

 
Oprava výjezdového auta díky podpoře Lesů České republiky a ČSOP

29.11. - Oprava výjezdového auta díky podpoře Lesů České republiky a ČSOP

Náš pohotovostní vůz má v gumách už spoustu kilometrů a potřeboval již nutně opravit. Podařilo se to díky projektu. Bez auta by to u nás nešlo. Děkujeme!

 
„Děkujeme!“

9.11. - „Děkujeme!“

Vám, Vám, i Vám! Děkujeme všem, kdo nás podporují. Bez Vás by to nešlo!

 

 
Vydrýsek z propustě

5.11. - Vydrýsek z propustě

V neděli nám přibyl další chlupáč do naší "staniční rodiny". Vynasnažíme se, aby se mu u nás líbilo.

 

28.10. - Hmyzák 2018

Ve Vlašimi se bude opět servírovat hmyz. Druhý ročník festivalu nepředstaví hmyz pouze jako potravinu budoucnosti, ale zdůrazní jeho nezbytnou roli v přírodě.

Nápoje i jídlo Vám rádi naservírujeme do vlastních přinesených nádob. Půllitry a hrnky s sebou:) Lístky kupujte už nyní na www.eko-obchod.cz

 
Přednáška v Říčanech o pomoci zvířatům

1.10. - Přednáška v Říčanech o pomoci zvířatům

Přiďte si nás 17.10. poslechnout do Muzea v Říčanech. Dozvíte se, jak divokým zvířatům aktuálně pomoci a budeme se bavit nejen o ježcích.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32  -  >>