Aktuality

Živé „poklady“ v blátě

12.09. - Živé „poklady“ v blátě

Holiny, kbelíky a vyrážíme. Přenášíme škeble z odbahňované Trnávky.

 
Srpnové překvapení s kopýtky

31.08. - Srpnové překvapení s kopýtky

Narazit na konci srpna na mláďata divokých velkých savců není zcela obvyklé. I to se však může stát. Nyní si ošetřovatelé naší stanice doslova adoptovali mládě muflona.

 
Záchrana volavky „na vodě“

15.07. - Záchrana volavky „na vodě“

Mívejte vždy oči otevřené. Nikdy nevíte, komu tím můžete zachránit život. Jedna volavka nyní u nás bojuje o svoji "druhou šanci" díky všímavým vodákům.

 
Ochrana hnízd černobílé krásky s chocholkou

7.06. - Ochrana hnízd černobílé krásky s chocholkou

Polní ptáci v ohrožení. Znáte čejku chocholatou?

 
Zachráněný orel úspěšně hnízdí

17.05. - Zachráněný orel úspěšně hnízdí

Nedávno se nám podařilo zachránit orla mořského. Díky telemetrii víme, jak se mu daří!

 
„Ušaté jaro“

3.05. - „Ušaté jaro“

Není jaro bez zajíce. Tedy alespoň v naší stanici. Pomozte zajíčkům i Vy a neodnášejte je zbytečně. Ty, co pomoc opravdu potřebují, se zas nepokoušejte sami krmit a nejprve nám zavolejte. Dkujeme!

 
„Děkujeme, kvák!“

25.04. - „Děkujeme, kvák!“

Jaro již tradičně patřilo nejen vypouštění ježků a netopýrů, kteří zimovali ve stanici, ale především také ochraně migrujících obojživelníků. Nyní je tah již u konce.

 
Orel mořský zachráněn

27.03. - Orel mořský zachráněn

Případ zraněného orla mořského, který zaznamenal velký ohlas mezi odborníky, médii i širokou veřejností má šťastný konec. Orlovi bylo díky obětavé pomoci a péči pracovníků Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim ve spolupráci s dalšími ornitology umožněno navrátit se zpět do volné přírody.

 
Záchrana zraněného orla mořského z řeky Blanice

18.03. - Záchrana zraněného orla mořského z řeky Blanice

Souboj mezi dvěma orly mořskými nedaleko Louňovic pod Blaníkem se bohužel neobešel bez zranění. Jeden z nich po divokém boji spadl do řeky Blanice, odkud by se bez pomoci sám nedostal. Velké štěstí bylo, že celý souboj sledovali kolemjdoucí lidé, kteří kontaktovali záchrannou stanici pro zraněné živočichy Českého svazu ochránců přírody Vlašim.  Díky tomu je teď orel v péči profesionálů a pomalu se zotavuje.

 
Postav síť, zachráníš žábu!

11.03. - Postav síť, zachráníš žábu!

Nejen ptáci podnikají hromadné migrace. Na začátku jara můžete být svědky tahu obojživelníků, kdy se k rybníku či tůni přichází v průběhu několika málo dní pářit i několik set žab. Ty musí cestou překonávat různé překážky, například vozovku silnice. Aby se tah obojživelníků nezměnil v jejich masakr, snaží se ochránci přírody stavět na vytypovaných lokalitách záchytné bariéry.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33  -  >>